Eredményes hétvége

A Centrumos birkózók és szumózók a hétvégén négy versenyről tértek haza éremmel.

A birkózó szakosztály az Országos Bajnokság területi döntőin vett részt, ahol három korosztály versenyei zajlottak. A serdülőknél Kránicz Endre az ötödik helyen végzett, úgy hogy már az első körben a későbbi bajnokkal küzdött. A diákoknál Kék Milán az ötödik, míg Jámbor Kristóf kiváló birkózással a második helyet szerezte meg.

Másnap a legfiatalabbak küzdelme Nagysápon zajlott, ahol Jámbor Levente harmadik, Bognár Zsolt és Nagy Patrik a második helyen végzett. Szecsődi Máté bajnokként állhatott a dobogó legfelső fokára.

Hasonlóan szép eredményt ért el a junior női mezőny válogató versenyén Jónás Valentina, aki az országos bajnokság rangsor versenyének számító fordulót megnyerte.

Laczkó Benedek Grúzia fővárosában, Tbilisiben az U21-es korosztály Sumo Európa Bajnokságán mérkőzött meg. Az EB-n 13 ország 300 versenyzője vett részt. Nagy örömünkre Benedek ismét egy bronzéremmel gazdagította éremgyűjteményét, amely a sorban immár a harmadik.